WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Solorz-Żak z 11,5 mld zł majątku. Twórca Wish.com przed właścicielami CD Projekt, Wejchertami i Walterem

Grupa CD Projekt z niższymi przychodami i zyskiem, pierwsza dywidenda w historii spółki

2017-09-07 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W I półroczu 2017 roku Grupa CD Projekt zanotowała niższe rok do roku przychody oraz zysk netto, który osiągnął poziom ponad 118,6 miliona złotych. W maju po raz pierwszy w swojej historii spółka wypłaciła dywidendę dla akcjonariuszy w wysokości 101 mln zł.

Grupa CD Projekt z niższymi przychodami i zyskiem, pierwsza dywidenda w historii spółki

W opublikowanym przez CD Projekt raporcie wykazano, że w I półroczu br. przychody firmy zamknęły się kwotą powyżej 254,8 mln zł. To wynik gorszy niż przed rokiem, gdy spółka zanotowała półroczne przychody w wysokości ponad 318,9 mln zł. W tym okresie zysk netto Grupy CD Projekt wyniósł  118,6 mln zł, co jest gorszym wynikiem rok do roku - w I półroczu 2016 wskaźnik ten przekroczył kwotę 134,6 mln zł.

W raporcie podano, że w I półroczu  br. wydatki grupy na produkcję nowych gier, w tym Cyberpunk 2077 i Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana wyniosły 33 mln zł.

Rentowność netto za okres sprawozdawczy wyniosła 46,6 proc. wobec 42,2 proc. za analogiczny okres roku ubiegłego.

Skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec czerwca br. wyniosło 97 mln zł. Spółka w maju br. po raz pierwszy w swojej historii wypłaciła dywidendę dla akcjonariuszy w wysokości 101 mln zł.

Od strony biznesowej najważniejszym wydarzeniem minionych miesięcy było według spółki udostępnienie graczom Gwinta w publicznych beta testach oraz jego dalszy rozwój. Od 29 sierpnia br. gra dostępna jest również na rynku chińskim gdzie znajduje się w fazie zamkniętych beta testów. W kwietniu CD Projekt otworzył lokalne przedstawicielstwo w Szanghaju, którego głównym zadaniem jest koordynowanie działań wydawniczych i promocyjnych na terenie Chin.


Autor: ps

Wiecej informacji: CD Projekt, Wiedźmin

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia