WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Nowy cykl edukacyjny „Rzecz Polska” w TVP Kultura

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Gromee i Lukas Meijer polskimi reprezentantami w Konkursie Piosenki Eurowizji

2018-03-04 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W sobotę wieczorem Telewizja Polska zorganizowała krajowe eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Lizbonie. Głosami widzów i jurorów wygrał duet Gromee feat. Lukas Meijer z piosenką „Light me up”.

Andrzej Andrzej "Gromee" Gromala

Gromee feat. Lukas Meijer z utworem „Light me up” otrzymali w sumie 20 punktów i to oni będą reprezentować Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Lizbona 2018. Artyści byli wiceliderem w głosowaniu jurorów, ale to widzowie zdecydowali o zwycięstwie Gromee'ego i Lukasa, przyznając im najwyższe noty.

Podczas sobotniego koncertu w gmachu Telewizji Polskiej najlepszego artystę wybierali wspólnie widzowie oraz komisja w składzie: Maryla Rodowicz, Kasia Moś, Jan Borysewicz i Steffano Terrazzino. Widowisko prowadził Artur Orzech, a na scenie wystąpili Måns Zelmerlöw, Kasia Moś oraz Blue Cafe.

Duet pokonał dziewięciu innych wokalistów: Saszan („Nie chcę ciebie mniej”), Monika Urlik („Momentum”), Isabel Otrebus („Delirium”), Ifi Ude („Love is stronger”), Future Folk („Krakowiacy i górale”), Marta Gałuszewska („Why don’t we go”), Pablosson („Sunflower”), Maja Hyży („Skin”) i Happy Prince („Don’t let go”).

Gromee to pseudonim polskiego DJ'a i producenta muzycznego Andrzeja Gromali, który tworzy muzyke klubową. Ma na swoim koncie wiele singli, współpracuje z artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Anią Dąbrowską, Nelly Furtado, Depeche Mode czy Sia. Gromee założył też kilka stacji radiowych w Krakowie czyli Blue FM, Radio Region i RMF Maxxx.

Utwór „Light me up” powstał we współpracy ze szwedzkim wokalistą Lukasem Meijerem, który na co dzień śpiewa w zespole No Sleep For Lucy.

Tegoroczny 63. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 8 i 10 maja (półfinały) oraz 12 maja (finał) w Lizbonie, przez portugalskiego nadawcę publicznego Rádio e Televisão de Portugal.

Autor: łb

Wiecej informacji: Eurowizja, TVP, TVP1, Gromee feat. Lukas Meijer, Konkurs Piosenki Eurowizji

Komentarze (24) Dodaj komentarz

  1. Czyli Polskę będzie reprezentować duet, w którego skład wchodzą Polak i Szwed, śpiewają po angielsku, a ich nazwa też jest po angielsku. W eliminacjach nie znalazł się żaden uczestnik, który moim zdaniem mógłby reprezentować Polskę. 8/10 uczestników śpiewało po angielsku. Jedna z piosenek śpiewanych po polsku była nieskładna i nie miała sensu. Druga byłaby nawet dobra, jednak wszyscy wiedzą, że "nasi" górale czują się biegle jedynie w języku angielskim i nie mogą nazwać się po polsku.
    Wniosek Telewizja "Polska", finansowana przez Polaków kontynuuje swoją działalność. Nie przestaje promować języka angielskiego, kultury anglosaskiej i zagranicznej sztuki. Jak to się ma do haseł o "mediach narodowych" i "promocji kultury i języka polskiego"? W sytuacji, w której nawet "narodowa" finansowana z podatków telewizja otwarcie promuje język angielski, właśnie poprzez wybieranie piosenek w tym języku, emitowanie programów o angielskich tytułach "The Voice of Poland", "Big Muzic Quiz", czy poprzez wtrącanie "przypadkiem" słów typu "event", itd. Zastanawiam się, kiedy TVP jako telewizja postępowa i chcąca wyprzedzić konkurencję zacznie emitować programy w języku angielskim. Bo przecież powinnością każdego Polaka jest biegła znajomość języka angielskiego, jego używanie i wyzbycie się takich zaściankowych naleciałości jak język polski. Czy za komuny, kiedy naszym "wielkim przyjacielem" nie było USA, tylko ZSRR telewizja w Polsce emitowała programy z rosyjskimi tytułami, może pisanymi cyrylicą? Ja nie wiem, za komuny nie żyłem, ale nie wydaje mi się...

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia