SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Google położy 3 nowe podmorskie kable światłowodowe, jeden imienia Marii Skłodowskiej Curie

Google zapowiedział położenie na morskim dnie trzech nowych kabli światłowodowych które mają uzupełniać globalną infrastrukturę koncernu. Jeden z przewodów łączący Chile z Los Angeles będzie nosił nazwę Curie na cześć polskiej noblistki Marii Skłodowskiej Curie. Poza tym Google zamierza uruchomić 5 nowych centrów obsługi operacji przetwarzania danych w chmurze.

Article

Plany dotyczące nowych inwestycji infrastrukturalnych Google zdradził w komunikacie, nie podał jednak kwoty jaką zamierza na nie wydać. Wspomniano jedynie o tym, że w ciągu ostatnich 3 lat koncern przeznaczył na budowę globalnej infrastruktury ok. 30 mld dol.

Google zapowiedział, że w 2019 r. zakończy projekty położenia na dnie morskim trzech nowych kabli światłowodowych które mają uzupełnić sieć połączeń wykorzystywanych obecnie przez firmę.

Pierwszy z kabli będzie nosił nazwę Curie na cześć polskiej chemiczki i fizyczki oraz dwukrotnej noblistki Marii Skłodowskiej Curie. Przewód połączy terytorium Chile z Los Angeles pozwalając na szybki transfer danych pomiędzy tym punktami.

Kolejny kabel ma połączyć Stany Zjednoczone z Danią i Irlandią, a dzięki temu z resztą Europy, a trzeci Hong Kong z wyspą Guam uzupełniając azjatycką infrastrukturę internetową Google.

Oprócz podwodnych odcinków infostrady Google zapowiada uruchomienie do końca br. pięciu nowych centrów obsługujących usługi chmurowe oferowane przez koncern.

Nowe centra mają powstać w Holandii, Finlandii, Montrealu, Los Angeles i Hong Kongu. Według zapowiedzi ta inwestycja usprawni przetwarzanie i przechowywanie rosnących wciąż ilości danych wykorzystywanych zarówno przez prywatnych użytkowników, jak i różne gałęzie globalnej gospodarki. Google zapowiada, że dzięki wspomnianym inwestycjom oraz istniejącej już infrastrukturze koncern będzie odpowiadał za 25 proc. internetowego ruchu generowanego na całym świecie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Google położy 3 nowe podmorskie kable światłowodowe, jeden imienia Marii Skłodowskiej Curie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing