WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Po ugodzie z Getty Images z wyszukiwarki Google znika przycisk Pokaż obraz

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Google zapowiada na 2018 rok polską wersję Google Assistant

2018-02-16 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Koncern Google ujawnił plany zgodnie z którymi jego inteligentny cyfrowy asystent pojawi się w 2018 roku w polskiej wersji językowej. Dzięki temu użytkownicy w Polsce będą mogli swobodnie korzystać z Google Assistant w różnych urządzeniach. Serwis Wirtualnemedia.pl ustalił, że prace nad nowymi wersjami głosowymi asystenta wciąż trwają, a data wprowadzenia spolonizowanej wersji nie jest na razie znana.

Google zapowiada na 2018 rok polską wersję Google Assistant

Informacje na temat poszerzenia dostępu do lokalnych wersji Google Assistant pojawiły się podczas zorganizowanej przez koncern konferencji Digital News Initiative (DNI).

Google Assistant jest cyfrowym asystentem opartym na mechanizmach sztucznej inteligencji, z którym użytkownik może się porozumiewać za pomocą głosu. Dzięki niemu możliwe jest wydawanie komend, na które asystent reaguje wykonaniem określonego zadania lub udzieleniem potrzebnej informacji.

Google Assistant może np. przypominać użytkownikowi o zaplanowanych wydarzeniach, wyszukać konkretne dane w internecie czy pomóc w zamówieniu biletu do kina. Asystent Google jest również istotnym elementem systemu inteligentnego domu, w którym może pełnić rolę pośrednika w sterowaniu konkretnymi urządzeniami.

Google Assistant nie jest jedynym tego typu rozwiązaniem dostępnym na rynku – podobne projekty rozwija m.in. Microsoft w postaci Cortany czy Apple udostępniający w swoich urządzeniach asystentkę Siri.

Obecnie Google Assistant jest dostępny jedynie w kilku wybranych wersjach językowych, co znacznie ogranicza możliwości wygodnego korzystania z niego przez użytkowników na całym świecie.

Podczas wspomnianej konferencji DNI Google zapowiedział, że wkrótce to się zmieni. W trakcie jednego z wystąpień ujawniono, że w 2018 r. Google Assistant uzyska wiele nowych lokalnych wersji, ma być dostępny także u nas w spolonizowanej edycji.

Na DNI nie ujawniono szczegółowego terminarza wprowadzenia zlokalizowanych wersji Google Assistant. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl przedstawiciele polskiego biura Google potwierdzili jedynie, że obecnie trwają intensywne prace nad kolejnymi wersjami językowymi Google Assistant, w tym także nad naszą. Jednak na razie żadne dokładniejsze daty nie są znane nawet w przybliżeniu.

Autor: ps

Wiecej informacji: Google, Google Assistant

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia