WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

WhatsApp wprowadza funkcję cofania wysłanych wiadomości

Platforma GG przejęta od Xevin Consulting przez England.pl

2018-03-14 A A A KOMENTARZE: 3 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Firma England.pl oferująca międzynarodowe przelewy przez internet poinformowała, że kupiła od funduszu Xevin Consulting Limited aktywa platformy GG obejmujące m.in. komunikator o tej nazwie oraz związane z nim serwisy. W ub.r. kupno GG negocjowała Grupa Sare.

Platforma GG przejęta od Xevin Consulting przez England.pl

England.pl podpisała z Xevin Consulting Limited umowę inwestycyjną określającą warunku przejęcia komunikatora GG (wraz z jego kodem źródłowym), związanych z nim domen internetowych i sprzętu serwerowego oraz prawa do znaków towarowych i logotypów, w charakterystycznego znaku GG ze słoneczkiem.

- Zakup Gadu-Gadu wpisuje się w strategię rozwojową England.pl, która jest licencjonowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego krajową instytucją płatniczą oferującą bezpłatne transfery pieniężne pomiędzy Polską a Wielką Brytanią, od lat stale zwiększającą ilość procesowanych transakcji, zasięg oraz bazę klientów - uzasadnił Roman Remus, wiceprezes England.pl, w komunikacie zamieszczonym na LinkedIn.

- Dotychczas specjalizowaliśmy się w obsłudze klientów w Polsce i Wielkiej Brytanii, jednak w ubiegłym roku w obliczu zainteresowania i zapytań ze strony naszych klientów paszportowaliśmy za pośrednictwem KNF swoje usługi do wszystkich państw Unii. Zakup Gadu-Gadu to ukłon w ich kierunku, ale jest także elementem naszej długofalowej strategii biznesowej, w której mamy kilka innowacyjnych pomysłów jak wykorzystać możliwości komunikatora również na potrzeby wdrożenia innowacyjnych usług fintech - dodał Remus.

Firma England.pl zapowiedziała, że przed wprowadzeniem nowych funkcjonalności w GG będzie prowadzić „działania nakierowane na przeniesienie aktywnych użytkowników komunikatora na nowego usługodawcę”. Nie podała, ile zapłaciła za GG.

Kupno GG bezskutecznie negocjowała Grupa Sare

W czerwcu ub.r. przejęcie GG za ok. 2,4 mln zł ogłosiła Grupa Sare, jednak we wrześniu ogłosiła, że wycofuje się z negocjowania tej transakcji. Uzasadniła to brakiem porozumienia co do jej kluczowych warunków.

Platforma GG do funduszu Xevin Consulting Limited należy od listopada 2015 roku. Xevin kupił ją od Grupy Allegro-GG (należącej wtedy do koncernu Naspers), nie podano kwoty tej transakcji.

Jak analizowaliśmy  szczegółowo w połowie ub.r., w ostatnich latach komunikator GG oraz związane z nim serwisy GG.pl i Gadu-Gadu.pl zanotowały duże spadki odwiedzalności. Według badania Gemius/PBI w sierpniu ub.r. desktopowy komunikator GG miał 1,33 mln realnych użytkowników, a serwis GG.pl - 321,4 tys. użytkowników i 45,6 mln odsłon.

Autor: tw

Wiecej informacji: GG, komunikator, Xevin

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia