WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Ewa Ivanova od października dziennikarką „Gazety Wyborczej”

„Gazeta Wyborcza” zamiast TVP wraz z niemiecką telewizją Rundfunk Berlin-Brandenburg tworzą program „Kowalski&Schmidt“

2017-09-22 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

„Gazeta Wyborcza“ rozpoczęła współpracę z Rundfunk Berlin-Brandenburg (rbb) w ramach której współtworzy program telewizyjny „Kowalski&Schmidt“. Program prowadzą Daniel Finger i Adriana Rozwadowska. Można go oglądać co dwa tygodnie w telewizji rbb i wkrótce na Wyborcza.pl.

„Gazeta Wyborcza” zamiast TVP wraz z niemiecką telewizją Rundfunk Berlin-Brandenburg tworzą program „Kowalski&Schmidt“

„Kowalski&Schmidt“ to program stacji Rundfunk Berlin-Brandenburg, pokazujący Polskę i Niemcy z perspektywy zwykłych obywateli. Jest nadawany co dwa tygodnie, w sobotę o 17:25.

Pierwszy odcinek programu z dziennikarką działu gospodarczego „Gazety Wyborczej” Adrianą Rozwadowską w roli współprowadzącej został wyemitowany 9 września.

- Nie tylko chcemy informować o Polsce, ale też czujemy się zobowiązani do prowadzenia dialogu między Polakami a Niemcami. Ponieważ nasz wieloletni partner TVP wycofał się z powodów finansowych, szukaliśmy kompetentnego partnera do współpracy i znaleźliśmy go w „Gazecie Wyborczej“ - powiedział Christoph Singelnstein, redaktor naczelny telewizji rbb.

Celem współpracy „GW” i rbb jest wspieranie polsko-niemieckiego porozumienia poprzez obiektywne informowanie o politycznych, społecznych i kulturalnych tematach z obydwu krajów. Oprócz programu telewizyjnego, w serwisie Wyborcza.pl będą publikowane felietony dotyczące sąsiedztwa polsko-niemieckiego.

- Bardzo się cieszę ze współpracy „Gazety Wyborczej" z niemiecką rbb. Pojednanie polsko-niemieckie zapoczątkowane przez polskich biskupów listem "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie", a potwierdzone uściskiem w Krzyżowej dwóch mężów stanu - kanclerza Kohla i premiera Mazowieckiego, to wartość, której nie można zmarnować. Tylko wzajemne poznanie i bliskość obu społeczeństw może uchronić je przed polityką opartą na stereotypach i resentymentach - powiedział o współpracy Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej".

Ostatni odcinek „Kowalski&Schmidt“ na stronie TVP Wrocław jest z lutego 2017 roku.

W lipcu br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosła 107,8 tys. egzemplarzy.

Autor: jd

Wiecej informacji: Rundfunk Berlin-Brandenburg, Gazeta Wyborcza, Adriana Rozwadowska, Kowalski&Schmidt

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia