WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Michał Wybieralski po zgodzie związkowców ma zostać natychmiast zwolniony z Agory

Gorący temat

„Wiadomości” chwalą się, że według badania TVP mają wyższą oglądalność od „Faktów”. Pomiar Nielsena nazywają kontrowersyjnym

0

„Gazeta Wyborcza” tworzy dział kultury i multimediów, kieruje nim Joanna Parczyńska

2017-12-27 A A A KOMENTARZE: 4 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Joanna Parczyńska, dotychczasowa szefowa działu wideo serwisu Wyborcza.pl, od 1 stycznia zostanie wydawcą nowo utworzonego działu wewnątrz redakcji „Gazety Wyborczej” - kultura i multimedia.

Joanna Parczyńska Joanna Parczyńska

Nowy obszar obejmie markę CoJestGrane24, dział Kultura w „Gazecie Wyborczej”, a także działalność Centrum Premier Czerska 8/10. Obszar Kultura w „Gazecie Wyborczej” obejmuje dział Kultura „Gazety Wyborczej”, „Książki. Magazyn do czytania”, „Gazetę Telewizyjną” i „Duży Format”. Natomiast Centrum Premier Czerska 8/10 to miejsce spotkań poświęconych twórcom i dziełom z dziedziny literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody.

Joanna Parczyńska wciąż też będzie szefowała działaniami wideo dziennika. Natomiast dotychczasowi wydawcy jednoczonych obszarów (CoJestGrane24 - Beata Jaworowska, Kultura - Barbara Piegdoń, Centrum Premier - Anna Kołtunowicz) będą raportowali bezpośrednio do Parczyńskiej.

- Kultura i multimedia to obszar bardzo dynamicznie rozwijający się w „Gazecie Wyborczej”. W 2018 r. specjalnie dla czytelników będziemy m.in. częściej wydawać „Książki. Magazyn do czytania”, organizować więcej spotkań i wydarzeń kulturalnych - nie tylko w Centrum Premier Czerska 8/10, a także tworzyć kolejne atrakcyjne materiały wideo i projekty specjalne, jak choćby plebiscyt na Płytę Roku „Gazety Wyborczej”. Jestem przekonany, że połączenie tych wszystkich działań w ramach nowego obszaru pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać wszystkie szanse rozwoju w tym zakresie - przekonuje Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

Joanna Parczyńska kieruje działem wideo Wyborcza.pl od sierpnia 2016 r. Odpowiadała za wprowadzenie na Wyborcza.pl od września 2016 roku stałej ramówki wideo, w której znalazły się autorskie programy m.in. Dominiki Wielowieyskiej, Wojciecha Maziarskiego, Bartosza Wielińskiego i Agnieszki Kublik.

Z Agorą związana jest (z przerwami) od 1995 roku. Karierę menedżerską zaczynała w dziale sprzedaży „Gazety Wyborczej”. W 2011 roku została szefową pionu prasy bezpłatnej, wprowadziła też na rynek ogólnopolski bezpłatny dziennik „Metro”.

W latach 2012-2013 była country managerem Gemius Polska odpowiedzialnym m.in. za współpracę z PBI. Od 2015 roku zasiada w Europejskiej Radzie Dyrektorów INMA. W latach 2011 oraz 2013-2015 pracowała w Polska Press, gdzie nadzorowała rebranding gazety „Nasze Miasto” oraz integrowanie serwisów wydawcy pod nazwą Naszemiasto.pl.

Z danych ZKDP wynika, że w październiku br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wyniosła 102 127 egz. W tym samym miesiącu - jak wynika z badania Gemius/PBI - serwis Wyborcza.pl odwiedziło 6,1 mln realnych użytkowników, którzy wykonali 58,66 mln odsłon.

Autor: jk

Wiecej informacji: Joanna Parczyńska, Gazeta Wyborcza, Agora

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia