WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Vero sensacją w internecie, ale nie ma szans w walce z gigantami. „Będzie epizodem w social media”

Facebook pozwoli wydawcom z Ameryki Łacińskiej, Europy i Australii oznaczać w serwisie gorące newsy

2018-03-06 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Facebook zapowiedział rozszerzenie zasięgu testów, w ramach których wydawcy mogą oznaczać w specjalny sposób publikowane w serwisie najważniejsze treści. Hasło „Breaking” pojawi się przy newsach od wybranych mediów w Ameryce Łacińskiej, Europie i Australii.

Facebook pozwoli wydawcom z Ameryki Łacińskiej, Europy i Australii oznaczać w serwisie gorące newsy

Projekt oznaczania najważniejszych i najbardziej aktualnych newsów publikowanych przez wydawców Facebook rozpoczął w formie ograniczonych testów w USA jesienią ub.r. Teraz serwis zapowiedział w komunikacie, że zamierza rozszerzyć zasięg prób na wydawców pochodzących z Ameryki Łacińskiej, Europy oraz Australii.

Projekt zakłada możliwość umieszczenia przez media przy wybranych materiałach publikowanych w serwisie hasła „Breaking”, które ma wskazywać na najbardziej istotne informacje dotyczące bieżących wydarzeń. Nowa opcja obejmuje newsy zamieszczane na platformie Instant Articles, w aplikacji mobilnej oraz w desktopowej wersji Facebooka.

Wydawcy mogą określić jak długo konkretny materiał ma nosić odpowiednie oznaczenie, maksymalny czas wynosi 6 godzin. Każdy wydawca może zamieścić hasło „Breaking” tylko raz w ciągu doby, ma jednak do dyspozycji pulę 5 dodatkowych oznaczeń na wypadek pojawienie się wyjątkowo ważnego wydarzenia.

Użytkownicy Facebooka mają możliwość powiadomienia administratorów serwisu jeśli uznają z jakichś powodów, że konkretny materiał nie posiada cech ważnego i gorącego newsa. Według Facebooka testy prowadzone dotąd w USA wykazały korzyści dla wydawców – wzrost liczby odsłon o 4 proc., o 7 proc. wyższą liczbę polubień oraz wzrost udostępnień o 11 proc w wypadku newsów oznaczonych jako „Breaking”.

Facebook zapowiada, że w wymienionych wcześniej regionach możliwość testowania opcji „Breaking” otrzyma ok. 50 wydawców, nie podaje jednak z jakich krajów będą pochodzić. Według planów jeśli próby zakończą się powodzeniem w opinii Facebooka i mediów, to nowa opcja zostanie udostępniona globalnie.

W ub.r. Facebook odnotował 40,65 mld dol. przychodu, o 47 proc. więcej niż w roku 2016 (27,64 mld dol.). Zysk netto wzrósł z 10,22 do 15,93 mld dol. (+56 proc.).

Autor: ps

Wiecej informacji: Facebook, Breaking, wydawcy

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia