WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

ZPR Media chce zmienić nazwę stacji Hip Hop TV na Eska Rock TV „Telewizja nie jest właściwym kanałem dystrybucji muzyki hip-hop”

Gorący temat

Andrzej Duda: nic nie wiem o współpracy z Cambridge Analytica w mojej kampanii wyborczej, to fake news

8

Eska Rock TV zastąpiła Hip Hop TV. „Będziemy bazować na marce radia”

2017-09-01 A A A KOMENTARZE: 15 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W piątek, 1 września wystartowała Eska Rock TV, która zastąpiła Hip Hop TV. Niemal w 70 procentach będzie nadawała polską muzykę. - Wykorzystamy dobre doświadczenia współistnienia radia i telewizji pod tą samą marką - mówi dla Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł, wiceprezes Grupy ZPR Media.

Eska Rock TV zastąpiła Hip Hop TV. „Będziemy bazować na marce radia”

Kanał Hip Hop TV wystartował w marcu 2016 r. Emitował głównie teledyski hip hopowe. Początkowo stację można było odbierać wyłącznie za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird, ale z czasem znalazła się w ofercie operatorów kablowych, takich jak m.in. Toya, Vectra, Netia, nc+ i Orange.

Hip Hop TV nie notował jednak dobrych wyników oglądalności. Na przykład w pierwszym półroczu 2017 roku średni udział stacji wyniósł 0,01 proc. - Hip hop jest kulturą uliczną, ze wszystkimi jej aspektami i specyfiką. Telewizja koncesjonowana wiąże się natomiast z pewnymi ograniczeniami, dotyczącymi zarówno warstwy słownej, jak wizualnej prezentowanych treści. Nie mogliśmy na przykład emitować treści niecenzuralnych, którymi naszpikowane są klipy hiphopowe. Tym ograniczeniom nie podlega internet, gdzie zamieścić można niemal wszystko. Po ponad roku funkcjonowania na rynku projektu Hip Hop TV doszliśmy do wniosku, że telewizja nie jest właściwym kanałem dystrybucji dla tego rodzaju treści - mówi Wirtualnemedia.pl Leszek Kozioł.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w sierpniu pozytywnie zaopiniowała wniosek spółki o zmianę nazwy stacji z Hip Hop TV na Eska Rock TV. Start kanału dzisiaj, 1 września o godzinie 6.00.

- Będziemy bazować na silnej marce radia Eska Rock, zresztą kanał adresowany będzie do jej grupy docelowej. Wykorzystamy dobre doświadczenia współistnienia radia i telewizji pod tą samą marką, zarówno pod względem programowym, jak i promocyjnym - podsumowuje wiceprezes Leszek Kozioł.

Dyrektorem programowym Eska Rock TV jest Zbigniew Frączek.

Grupa ZPR Media posiada - oprócz nowo startującego Eska Rock TV - jeszcze sześć innych kanałów telewizyjnych: Fokus TV, Nowa TV, Polo TV, Eska TV, Eska TV Extra i Vox Music TV.

Udział Grupy w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2016 roku wyniósł 2,16 proc.

Autor: jk

Wiecej informacji: Eska Rock TV, Hip Hop TV, Grupa ZPR Media

Komentarze (15) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia