WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Dorośli zajmują się głównie obowiązkami, ponad połowa nie może żyć bez internetu (infografika)

2017-11-10 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Osoby dorosłe w wieku 35-55 lat czas wolny najczęściej wypełniają obowiązkami - wynika z badania IQS.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

Sporą część życia dorosłych wypełnia również kultura: w domu (76%), ale także rozumiana jako słuchanie muzyki (53%), czytanie książki (48%), jak również prasy (37%). Kultury "na zewnątrz" doświadcza 53% badanych.

Ważne jest dla nich również uprawianie sportu, oglądanie telewizji oraz spotkania, w tym wizyty u rodziny i znajomych, jak również urządzanie spotkań u siebie w domu.

Ponad połowa dorosłych (56%) nie wyobraża sobie życia bez świata online, a niemal co drugi (48%) życia bez telefonu. 34% dorosłych Polaków deklaruje, że jest na bieżąco z wszelkimi nowinkami technologicznymi. Tyle samo lubi sobie sprawiać nowe gadżety elektroniczne. Co więcej, dla 65% z nich internetowe konto bankowe stanowi podstawę bankowości, a dla 45% mobilna aplikacja jest ważną częścią usług bankowych.

Dorosłych stosunek do pieniędzy jest bardzo pragmatyczny. 30% ma dochody niższe niż wydatki, a 23% spłaca kredyt. Ważne są również zobowiązania wobec rodziny: co drugi przebadany deklaruje wsparcie finansowe swoich dzieci, 1/5 pomaga zaś swoim rodzicom.

"Adults Power" to badanie ilościowo-jakościowe zrealizowane przez agencję badawczą IQS, odkrywające wspólne i niezależne postawy Polaków w wieku od 35 do 55 roku życia.

Autor: km

Wiecej informacji: dorośli, życie bez internetu, Adults Power

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia