WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Radio ZET liderem w Częstochowie w II półroczu. Radio Jura wyprzedziło Trójkę

Dominacja Rekord FM w Radomiu w II półroczu. RMF FM i Eska do góry

2018-02-04 A A A KOMENTARZE: 13 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Pozycja lidera rynku radiowego w Radomiu w drugim półroczu ub.r. należała do Rekord FM. Drugie miejsce zajęło Radio RMF FM, a trzecie - Eska - wynika z najnowszej fali badań słuchalności radia.

Dominacja Rekord FM w Radomiu w II półroczu. RMF FM i Eska do góry

W okresie od lipca do grudnia 2017 roku, podobnie jak rok wcześniej, na pozycji lidera rynku radiowego w Radomiu uplasowało się Rekord FM. Stacja ta względem analogicznego okresu rok wcześniej zanotowała wzrost średniego dobowego udziału słuchania z 22,8 proc. do 27,7 proc. - wynika z raportu Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl.

Z trzeciego na drugie miejsce awansowało RMF FM (z 13,3 proc. do 14,9 proc.). Trzecie miejsce uzupełniają dwie stacje: Eska (wzrost z 11,1 proc. do 12,9 proc.) i Radio ZET (spadek z 13,6 proc. do również 12,9 proc.). Pierwsza z tych stacji awansowała z miejsca czwartego, a druga - spadła z drugiego.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: radio w Radomiu, radio track

Komentarze (13) Dodaj komentarz

  1. Rekord FM to jest radio, którego wprawdzie nie słucham z własnej woli i na własnych odbiornikach radiowych, ale zdarza mi się go czasami słyszeć tu i ówdzie wbrew własnej woli, bo jest w Radomiu bardzo popularne, gra w wielu sklepach, taksówkach i innych miejscach publicznych, więc mam jakieś pojęcie o jego ofercie. Jest to typowa szafa grająca z najbardziej tandetnymi, najbardziej obciachowymi przebojami muzyki pop i disco polo. I to ma być dobre radio? Hahahahaha! Już nawet RMF FM, za którym też nie przepadam, prezentuje odrobinę wyższy poziom muzyczny, bo przynajmniej od czasu do czasu zabrzmi tam jakaś w miarę znośna piosenka, a disco polo w ogóle nie ma na playliście.

    Radio Rekord FM jest potwierdzeniem reguły, że masowy odbiorca nie ma zbyt wyszukanego gustu i zadowoli się najgorszą papką, byle tylko mieć niewymagające tło dźwiękowe do biura czy samochodu. Radomianie wcale nie są wyjątkiem, jeśli chodzi o gust, bo w tym mieście też większość słucha byle czego (jako mieszkaniec Radomia piszę o tym z żalem, ale fakty są jakie są i nie mogę ich nie dostrzegać). Rekord FM to jest takie radio dla masowej próżni intelektualnej, dla ludzi bez gustu i wymagań, którzy nie czują i nie rozumieją ambitniejszej muzyki, nie potrafią czerpać przyjemności ze słuchania czegoś innego niż prostackie rytmy pop i disco.

    Pod względem słupków słuchalności Rekord FM jest bezsprzecznym liderem w Radomiu, ale pod względem merytorycznym i muzycznym jest na poziomie dna absolutnego. Intelektualna elita trzyma się z dala od takich pustych i bezwartościowych rozgłośni radiowych jak Rekord FM. Intelektualna elita słucha tego, co znajduje się trochę niżej w rankingach słuchalności.

    Ja wolę należeć do wymagającej mniejszości słuchającej ambitnych audycji Polskiego Radia, a nie do mas ludowych podrygujących w rytm Rekord FM. Tyle w temacie!

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia