WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Discovery zmierzy łączną oglądalność ZIO 2018 na wszystkich ekranach i platformach

Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5 z polskim komentarzem w Cyfrowym Polsacie i nc+

2018-02-06 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Cyfrowy Polsat i platforma nc+ udostępnią swoim abonentom dodatkowe kanały Eurosportu na czas trwania Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Obie satelitarne platformy będą emitować te kanały z polskim komentarzem.

Kamil Stoch; fot. TVP Kamil Stoch; fot. TVP

Kanały Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5 w Cyfrowym Polsacie i nc+ będą dostępne od 9 lutego 2018 roku.

- TVP i Eurosport będą nadawać igrzyska jak do tej pory, ale ten drugi nadawca przygotował niespodziankę - specjalne trzy kanały, prawie całodobowe, dedykowane wyłącznie Igrzyskom Olimpijskim w Pjongczangu. Będą je nadawać obie platformy cyfrowe, czyli Cyfrowy Polsat i nc+, i tu uwaga - z polskim komentarzem, przygotowanym przez osobne zespoły redakcyjne. I to chyba będzie rekord świata, raczej nie do pobicia. Skoki Kamila Stocha polski widz będzie mógł oglądać wybierając jeden z czterech, dostępnych polskich komentarzy. Już za to samo telewizyjne przedsięwzięcie Polsce należy się złoty medal olimpijski - zdradził Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

Stacje Eurosportu pokażą łącznie ponad 900 godzin transmisji na żywo z zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Eurosport 1 będzie miał w każdym kraju charakter lokalny: na tym kanale pokazane zostaną olimpijskie starty wszystkich reprezentantów Polski oraz zmagania w najpopularniejszych dyscyplinach, takich jak skoki narciarskie oraz biathlon, a także podsumowania i analizy ekspertów. Eurosport 2 pokaże z kolei inne popularne dyscypliny olimpijskie, na czele z hokejem na lodzie.

Ponad 30 dziennikarzy i 200 godzin transmisji na żywo - to plan Telewizji Polskiej na XXIII zimowe igrzyska olimpijskie do Pjongczangu w Korei Południowej. - To jest esencja współczesnej telewizji: widowiska na żywo, pełne emocji. Nowoczesny wymiar patriotyzmu - komentuje prezes TVP Jacek Kurski.

XXIII zimowe igrzyska olimpijskie Pjongczang 2018 odbędą się od 9 do 25 lutego.

Na koniec czerwca ub.r. platforma nc+ miała 2,1 mln abonentów. W pierwszych trzech kwartałach br. grupa Cyfrowy Polsat zanotowała 7,25 mld zł wpływów ze sprzedaży (wobec 7,19 mln zł rok wcześniej) i 788 mln zł zysku netto (po wzroście o 108,8 w skali roku). Operator miał w tym okresie sprzedanych 4,88 mln jednostkowych usług płatnej telewizji w modelu abonamentowym.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: nc+, Cyfrowy Polsat, PyeongChang, Pjongczang, ZIO, Eurosport, zimowe igrzyska

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia