WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Fakty i Mity” droższe o 45 groszy

Dariusz Cychol za Ewę Kotlińską redaktorem naczelnym „Faktów i Mitów”

2018-01-10 A A A KOMENTARZE: 5 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Dariusz Cychol objął funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Fakty i Mity”, a poprzednia naczelna Ewa Kotlińska będzie nadal prezesem wydającej pismo spółki Błaja News.

Dariusz Cychol Dariusz Cychol

Cychol poprzednio, od października 2016 roku, był zastępcą redaktora naczelnego „Faktów i Mitów”. Po tym jak został szefem redakcji, funkcja wicenaczelnego nie będzie obsadzona.

Z rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dariusz Cychol podkreśla, że najważniejsze zmiany w piśmie wprowadzono w ciągu ostatniego ponad roku. - Osiągnęliśmy stabilność jako redakcja, zbudowaliśmy bardzo fajny zespół i wygraliśmy konkurencję z „Faktycznie”, które zniknęło z rynku - wylicza. - Cel postawiony wówczas był prosty: z pisma, które było na marginesie mediów opiniotwórczych zrobić tygodnik opiniotwórczy z bardzo jaskrawie prezentowaną linią antyklerykalną. I to się udało, jestem zadowolony z efektów realizacji tej strategii - podkreśla.

- Nie planujemy żadnych rewolucyjnych zmian pod względem programowym, najwyżej drobnostki - zmiany w jednej czy dwóch rubrykach. Zmiany w najbliższym sprowadzą się do działań marketingowych, na razie jeszcze za wcześniej by mówić o konkretach - zapowiada nowy naczelny „Faktów i Mitów”.

Dariusz Cychol pracuje w mediach od 20 lat

W latach 2009-2016 Dariusz Cychol był związany z Telewizją Polską, kierował tam m.in. portalami TVP.info, TVPparlament.pl i Regionalna.tvp.pl, a także odpowiadał za strony informacyjne Telegazety TVP.

Wcześniej pracował m.in. w dziale współpracy międzynarodowej Polskiej Agencji Interpress, w Polskiej Agencji Prasowej (w działach: społecznym, politycznym i parlamentarnym, a także jako korespondent w Moskwie) oraz jako zastępca redaktora naczelnego tygodnika „NIE”.

Z branżą mediów jest związany od 1988 roku. Wykładał socjologię mediów w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie, jest stałym komentatorem izraelskiej telewizji ITON TV. Jest absolwentem studiów o specjalności telewizyjnej na Wydziale Dziennikarstwa Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego im. M. Łomonosowa w Moskwie.

Według danych ZKDP w październiku ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Faktów i Mitów” wynosiła 23 901 egz.

Autor: tw

Wiecej informacji: Fakty i Mity, Dariusz Cychol, Ewa Kotlińska

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia