WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Rada Mediów Narodowych zajmie się zatrudnieniem dyrektorów TVP Bortkiewicza i Wolskiego. „Złamanie zasad etyki zawodowej”

Czabański odwołał posiedzenie Rady Mediów Narodowych dot. szefów PAP i Radia Wrocław oraz dyrektorów TVP

2017-11-23 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, niespodziewanie odwołał jej czwartkowe posiedzenie. Poinformował o tym innych członków Rady w środę po południu, nie podając przyczyny. - Nie wiem, co się stało, to miało być szalenie ważne posiedzenie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara) Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i Joanna Lichocka w Sejmie (fot. PAP/Marcin Obara)

Posiedzenie zapowiadane było od dwóch tygodni. Członkowie Rady Mediów Narodowych mieli na nim zająć się trzema pilnymi sprawami: oceną nowego kandydata na prezesa Polskiej Agencji Prasowej, rozwiązaniem konfliktu w Radiu Wrocław i zatrudnieniem dwóch dyrektorów TVP: Stanisława Bortkiewicza i Marcina Wolskiego.

W weekend Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy, rekomendowana na funkcję prezesa PAP przez radę nadzorczą firmy poinformowała, że rezygnuje z ubiegania się o to stanowisko. - Rada Mediów Narodowych w minionym tygodniu złożyła mi propozycję objęcia funkcji członka zarządu Polskiej Agencji Prasowej w miejsce wcześniej proponowanej mi funkcji prezesa. W sytuacji, w której nie jest mi znane nazwisko nowego prezesa, uznałam, że moje wcześniejsze deklaracje o gotowości podjęcia pracy w tej instytucji nie są już wiążące i zrezygnowałam z przyjęcia tej propozycji - uzasadniała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Do wczorajszego wieczora Krzysztof Czabański nie przedstawił innym członkom RMN nazwiska żadnego kandydata. Jedynym zgłoszonym jest obecnie Roman Młodkowski.

W przypadku dyrektorów TVP Rada miała zająć się zarzutami wobec Stanisława Bortkiewicza o współpracę z Służbą Bezpieczeństwa oraz wątpliwościami wokół zamówienia przez szefostwo TVP2 serialu „Pod wspólnym niebem”, którego współtwórcą jest szef tej anteny Marcin Wolski.

Trzecim kluczowym zagadnieniem miało być rozstrzygnięcie konfliktu w Radiu Wrocław. Rada nadzorcza tej rozgłośni zawiesiła w obowiązkach prezesa Tomasza Dudy. W jego obronie list do RMN napisali związkowcy z rozgłośni, natomiast sam Duda zwrócił się do RMN z prośbą o wysłuchanie argumentów. Tymczasem rada nadzorcza stacji wyznaczyła już kandydatkę na nowego prezesa, jest nią Jolanta Piątek.

W środowe popołudnie członkowie RMN otrzymali esemesy i jednozdaniowe maile z biura Rady, odwołujące spotkanie. - Nie podano nam żadnego powodu, nikt nas nie informuje, dlaczego to tak szalenie ważne posiedzenie zostało odwołane. Co więcej: nie ma nowego terminu posiedzenia, a wiele pilnych i ważnych spraw czeka na rozwiązanie. Nie wiem, co o tym myśleć - komentuje Juliusz Braun dla Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Czabański nie odpowiedział na nasze pytanie o powody odwołania posiedzenia. W środę zaczęło się posiedzenie Sejmu, które będzie kontynuowane w czwartek i piątek. Rozpatrywane są podczas niego m.in. prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Troje członków RMN: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka to posłowie PiS.

Autor: jk

Wiecej informacji: Rada Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia