WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Cicha noc”, „Najlepszy”, „Wieża. Jasny dzień” i Jakub Gierszał zgarniają pierwsze nagrody na 42. Festiwalu w Gdyni

„Cicha noc” Piotra Domalewskiego zdobyła Złote Lwy na 42. FPFF w Gdyni

2017-09-24 A A A KOMENTARZE: 9 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Film „Cicha noc” w reżyserii debiutującego Piotra Domalewskiego zdobył najważniejszą nagrodę Złotych Lwów na zakończonym w sobotę 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Wyróżnienia trafiły także w ręce twórców filmów „Ptaki śpiewają w Kigali”, „Najlepszy”, „Pokot”, „Pomiędzy słowami” i „Wieża. Jasny dzień”.

Kadr z filmu Kadr z filmu "Cicha noc", fot. materiały prasowe

Złote Lwy za najlepszy film w Konkursie Głównym trafiły do reżysera „Cichej nocy” Piotra Domalewskiego oraz producentów Jerzego Kapuścińskiego, Jacka Bromskiego i Ewy Jastrzębskiej. Srebrne Lwy przyznano Joannie Kos-Krauze i Krzysztofowi Krauze za „Ptaki śpiewają w Kigali”, a Platynowe Lwy za dorobek i twórczość odebrał reżyser Jerzy Gruza.

Jury Konkursu Głównego nagrodziło Dawida Ogrodnika jako aktora pierwszoplanowego za rolę „Cicha noc”. Z kolei za najlepsze role kobiece uznano grę Jowity Budnik i Eliane Umuhire w filmie „Ptaki śpiewają w Kigali”. Agnieszka Holland i Katarzyna Adamik nagrodzone zostały za reżyserię filmu „Pokot”.

Reżyser Łukasz Palkowski odebrał nagrodę publiczności za film „Najlepszy”. Za najlepszy debiut reżyserski jury przyznało nagrodę Jagodzie Szelc za film „Wieża. Jasny dzień”, którą nagrodzono także za najlepszy scenariusz.

O nagrodach regulaminowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni decydowało jury w składzie: Jerzy Antczak (przewodniczący), Robert Bolesto, Agnieszka Grochowska, Andrzej Jakimowski, Włodek Pawlik, Paweł Pawlikowski, Witold Stok, Beata Walentowska i Anna Wunderlich.

Pozostałe nagrody regulaminowe 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni:

Drugoplanowa rola kobieca: Magdalena Popławska, „Atak paniki”
Drugoplanowa rola męska: Łukasz Simlat za film „Amok”
Debiut aktorski: Kamila Kamińska, „Najlepszy”
Charakteryzacja: Janusz Kaleja, „Pokot”
Kostiumy: Agata Culak, „Zgoda”
Muzyka: Sandro Di Stefano, „Człowiek z magicznym pudełkiem”
Scenografia: Marek Warszewski, „Najlepszy”
Zdjęcia: Lennert Hillege, „Pomiędzy słowami”
Montaż: Katarzyna Leśniak, „Ptaki śpiewają w Kigali”
Dźwięk: Mirosław Makowski, Jan Schermer i Maciej Pawłowski, „Pomiędzy słowami”

Gala zamknięcia 42. FPFF w Gdyni odbyła się w sobotę wieczorem. Uroczystość prowadzili Anna Czartoryska-Niemczycka i Antoni Królikowski, a o oprawę muzyczną zadbał Grzech Piotrowski z zespołem.

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywał się w dniach 18-23 września br.

Autor: łb

Wiecej informacji: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Festiwal Filmowy w Gdyni, Cicha noc, Najlepszy, Wieża. Jasny dzień, Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia