WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

W TVP reklamy najdroższe przy „M jak miłość” i skokach narciarskich, przy „Wiadomościach” już za 8,5 tys. zł

Cezary Gmyz w materiałach „Wiadomości” o Igorze Tulei wspomniał, że w MSW pracował też ojciec Moniki Olejnik

2017-12-21 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

We wtorek i środę w materiałach „Wiadomości” o sędzim Igorze Tulei korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz przypomniał, że w czasach PRL rodzice Tulei pracowali w MSW, tak samo jak ojciec Moniki Olejnik. - To jest podłość. Nie ma na to zgody. To wy wprowadzacie niewiarygodny przemysł pogardy - skomentowała Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Służba ojca Moniki w SB jest faktem. Haniebnym, ale faktem - podkreślił Gmyz.

Cezary Gmyz, fot. TV Republika Cezary Gmyz, fot. TV Republika

Wypowiedź Cezarego Gmyza znalazła się we wtorkowym materiale „Wiadomości” zatytułowanym „Sędziowska kasta broni się atakując”. Reporter Bartłomiej Graczak, mówiąc o wyroku Igora Tulei uchylającym decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. głosowania w Sali Kolumnowej w Sejmie 16 grudnia ub.r. (mównicę w sali plenarnej blokowali wówczas posłowie PO i Nowoczesnej), zaznaczył, że jego rodzice współpracowali z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa.

- Rodzice Igora Tulei służyli w biurze B MSW odpowiedzialnym za inwigilację m.in. opozycji. To zresztą ta sama komórka, w której służył ojciec Moniki Olejnik - skomentował Cezary Gmyz.

Jego słowa powtórzono w środę w materiale Bartłomieja Graczaka na temat decyzji Komisji Europejskiej o działaniach wobec Polski na podstawie art. 7 traktatu o UE oraz na temat podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowych ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. - Reformy sądownictwa chce zdecydowana większość Polaków. Symbolem patologii w sądownictwie stał się m.in. sędzia Igor Tuleja, który nie kryje swoich sympatii politycznych - tak reporter zapowiedział komentarz Cezarego Gmyza. Przypomniano też, że Igor Tuleja w programie „Crash test” Dominiki Wielowieyskiej potwierdził, że latem br. uczestniczył w demonstracjach przeciw reformie sądownictwa.

- Po raz drugi Cezary Gmyz szkaluje ojca Moniki Olejnik. To jest podłość. Nie ma na to zgody. To wy wprowadzacie niewiarygodny przemysł pogardy - skomentowała na Twitterze Katarzyna Kolenda-Zaleska z „Faktów” TVN w środę zaraz po emisji wypowiedzi „Gmyza” w Wiadomościach. - Szkaluje??? Sorry Kasiu, służba ojca Moniki w SB jest faktem. Haniebnym ale faktem - odpowiedział jej korespondent TVP w Niemczech. - Co ma wspólnego z sędzią Tuleją? - zapytała dziennikarka „Faktów”.

- Prezes TK sugeruje, że sędzia Cioch zmarł zaszczuty przez opozycję. Cezary Gmyz grzechami ojców okłada M.Olejnik i I.Tuleyę Czarnej propagandy dzień powszedni - skomentował Konrad Piasecki z Radia ZET. - Nie mam nic przeciwko by również mnie okładać grzechami moich przodków. Miałem dziadka-Ślązaka w Wehrmachcie, nawiał jednak do Andersa - stwierdził na to Cezary Gmyz. - Ja nie rozliczam ludzi z ich przodków. Każdy zapisuje swoją kartę. Podłościami i zasługami. Wiedza, czy ich rodzice byli od nich lepsi czy gorsi, jest kompletnie bez znaczenia dla oceny ich działania - odpowiedział mu Piasecki.

Według badania Nielsen Audience Measurement w listopadzie br. średnia oglądalność głównego wydania „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,21 mln widzów, a w TVP Info - 529,7 tys.

Autor: tw

Wiecej informacji: Cezary Gmyz, Wiadomości, Monika Olejnik, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Konrad Piasecki

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia