WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN szuka w konkursie autora spójnego systemu graficznego

Capgemini ma nową identyfikację wizualną

2017-10-19 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Globalna spółka technologiczna Capgemini z okazji 50-lecia istnienia na rynku zmienia identyfikację wizualną. Za jej przygotowanie odpowiada BrandPie.

Logo Capgemini: po lewej starsza wersja, po prawej nowa Logo Capgemini: po lewej starsza wersja, po prawej nowa

Ostatnia zmiana logo miała miejsce 13 lat temu. Nowa identyfikacja wizualna, wprowadzona z okazji 50. rocznicy powstania firmy, nawiązuje do działań Capgemini w zakresie cyfrowych doświadczeń klientów i dostarczaniu im precyzyjnych, godnych zaufania rozwiązań. Logo w zmienionej formie ma odzwierciedlać zmiany, jakim spółka uległa na przestrzeni lat.

- Po 50 latach istnienia Capgemini jest globalną i wielokulturową grupą. Aby napisać następny rozdział naszej historii, grupa nadal będzie prowadzić transformacje, wprowadzać innowacje i podejmować ryzyko z taką samą ochotą i determinacją, którą wykazali się wszyscy, którzy odpowiadają za to, czym dziś jest Capgemini - komentuje Paul Hermein, prezes i dyrektor generalny Capgemini Group.

Nowe logo grupy składa się z trzech części. Odręcznie napisana nazwa odzwierciedla hasło firmy “People matter, results count”. Znak graficzny - symbol pik – został zmieniony na bardziej łagodną wersję, pozostając najwidoczniejszym elementem logo. Użyte w nim niebieskie barwy są teraz bardziej wyraziste.

 

 

Za przygotowanie nowego logo koncernu odpowiada BrandPie.

Capgemini zatrudnia blisko 200 tysięcy osób w 40 krajach na całym świecie, z czego ponad 7 tysięcy w Polsce.

Autor: jd

Wiecej informacji: Capgemini, logo, identyfikacja wizualna

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia