WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

"The Living and the Dead" - nowy serial BBC

BBC obcina zarobki największych gwiazd, na ich pensje wydał 200 mln euro

2016-06-30 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

BBC ujawniło, że w 2015 roku obniżyło o 4 procent wydatki na pensje swoich największych gwiazd. Liczba najlepiej zarabiających (od 500 tys. do 5 mln funtów rocznie) spadła z 9 do 7 osób.

fot. Shutterstock.com fot. Shutterstock.com

Dane dotyczące najwyższych pensji wypłacanych w BBC stacja podała przy okazji sprawozdania finansowego, które nadawca przekazał brytyjskiemu Ministerstwu Kultury.

Według opublikowanych liczb w roku fiskalnym 2014-2015 wydatki na pensje dla najlepiej zarabiających pracowników BBC spadły o 4 proc. do ok. 200 mln funtów. Dotyczy to osób, które zarabiają w stacji ponad 500 tys. funtów.

Obniżka wydatków związana była m.in. z odejściem z BBC Jeremy Clarksona oraz dwóch innych prowadzących „Top Gear”.

BBC podało, że liczba pracowników stacji zarabiających pensje wynoszące od 500 tys. do 5 mln funtów rocznie zmniejszyła się z 9 do 7 osób. Obniżone zostały też gaże niektórych gwiazd, m.in. Gary’ego Linekera i Grahama Nortona, a łączne wydatki na nie spadły z 8,9 do 6,6 mln funtów.

Ujawnienie danych na temat obniżki zarobków gwiazd BBC wynika z nowych regulacji, którymi został objęty narodowy brytyjski nadawca.

Autor: ps

Wiecej informacji: BBC, zarobki, wynagrodzenia

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia