WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

W 2017 r. Huawei sprzedał 153 miliony smartfonów, przychody w górę o 15 procent

AT&T zrywa umowę z Huawei podejrzewanym o szpiegostwo

2018-01-11 A A A KOMENTARZE: 0 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Umowa pomiędzy amerykańskim operatorem AT&T a koncernem Huawei nie doszła do skutku po pojawieniu się podejrzeń, że chińskie smartfony mogą być wykorzystywane do szpiegowania użytkowników w USA. Ze współpracy z Huawei wycofał się także Verizon.

AT&T zrywa umowę z Huawei podejrzewanym o szpiegostwo

Huawei nie był do tej pory oficjalnie obecny na amerykańskim rynku, chiński producent smartfonów miał nadzieję zmienić to dzięki spodziewanej umowie z AT&T, jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w USA. Kolejnym telekomem który miał rozpocząć współpracę z Huawei miał być Verizon.

Jak donoszą zachodnie media, m.in. „The Wall Street Journal” i Reuters AT&T na ostatnim etapie negocjacji wycofał się nagle z kontraktu z Huawei. Powodem miały być polityczne naciski na operatora ze strony amerykańskiego senatu.

Członkowie senackiej komisji zajmującej się kwestiami wywiadowczymi skierowali list do Federalnej Komisji Komunikacji, w którym zasugerowali że Huawei może prowadzić za pomocą swoich telefonów działania szpiegowskie na rzecz chińskiego rządu. W związku z tym wspomniani senatorowie uznali obecność produktów Huawei na amerykańskim rynku za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju i obywateli i zaapelowali o zerwanie umowy pomiędzy AT&T i Huawei. Tak też się stało.

Podobne naciski jak w wypadku AT&T dotyczyły także innego operatora - Verizona prowadzącego rozmowy o współpracy z Huawei. Także ten koncern w odpowiedzi na podejrzenia postanowił przerwać negocjacje z chińskim producentem.

Pierwsze podejrzenia o to, że smartfony Huawei mogą być wykorzystywane do śledzenia użytkowników pojawiły się w USA i Kanadzie już kilka lat temu. Wiążą się one m.in. z osobą Rena Zhengfei, założyciela i szefa Huawei, który w przeszłości pracował jako inżynier dla władz chińskich, był także członkiem tamtejszej partii komunistycznej.

Autor: ps

Wiecej informacji: Huawei, AT&T, Verizon, szpiegostwo

Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia