WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Men’s Health” liderem sprzedaży, tylko „CKM” na plusie

Szefowa Newsweek.pl Aleksandra Karasińska będzie też kierowała redakcją Forbes.pl

2018-02-13 A A A KOMENTARZE: 7 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Aleksandra Karasińska, szefowa serwisu Newsweek.pl, objęła też nowo utworzoną funkcję redaktor naczelnej Forbes.pl (oba serwisy należą do Grupy Onet-RAS Polska). Redaktorem naczelnym magazynu „Forbes Polska” pozostaje Paweł Zielewski.

Aleksandra Karasińska, fot. Marcin Kaliński Aleksandra Karasińska, fot. Marcin Kaliński

- To naturalna zmiana, „Forbes” i „Newsweek” to marki premium w portfolio Grupy Onet-RAS Polska. Aleksandra pokazała w „Newsweeku”, że potrafi budować nowoczesny serwis, który nie tylko generuje ruch (Newsweek.pl jest numerem jeden w segmencie tygodników online), ale zarabia też na treściach zamkniętych za paywallem - uzasadnia Anna Kaczmarska, dyrektor wydawnicza „Newsweeka” i „Forbesa”, pracująca w Grupie Onet-RAS Polska od października ub.r. - Teraz skupiamy się intensywnie nad strategią treści płatnych, a doświadczenia Aleksandry w „Newsweeku” na pewno pomogą „Forbesowi” - zapowiada.

Redaktorem naczelnym miesięcznika „Forbes Polska” dalej jest Paweł Zielewski, który objął tę funkcję w kwietniu ub.r.

Aleksandra Karasińska od czterech lat jest zastępczynią redaktora naczelnego „Newsweek Polska” i szefową Newsweek.pl. W 2013 r. stworzyła i do 2014 r. redagowała miesięcznik popularnonaukowy „Newsweek Historia”.

Wcześniej pracowała m.in. jako zastępczyni redaktora naczelnego „Wprost”, a także producentka w TVN24 i „Wydarzeniach” w Polsacie oraz dziennikarka Radia Wolna Europa i Radia ZET. Przez dwa lata pracowała w stacji informacyjnej TRK Novyny w Kijowie i serwisie Tochka.net.

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. strony i aplikacje Grupy Onet-RAS Polska zanotowały 21,75 mln realnych użytkowników i 3,34 mld odsłon.

Autor: tw

Wiecej informacji: Aleksandra Karasińska, Newsweek, Forbes

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia