WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Magdalena Ogórek: proszę mnie nie zestawiać z Aleksandrą‏ Jakubowską - nie byłam skazana ani nie należałam do SLD

Gorący temat

UPC Polska wycofuje się z kupna Multimedia Polska. UOKiK: fuzja ograniczyłaby konkurencję w 11 miastach

6

Aleksandra Jakubowska prowadzącą wieczorne pasmo Telewizji wPolsce.pl. Karnowski: zgadzamy się w sprawach fundamentalnych

2018-02-22 A A A KOMENTARZE: 24 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Do grona gospodarzy programu „Wieczór z…” w Telewizji wPolsce.pl (Fratria) dołączyła Aleksandra Jakubowska. To dla niej powrót do dziennikarstwa telewizyjnego po ponad 25 latach, kiedy była m.in. rzeczniczką rządu i posłanką SLD.

Aleksandra Jakubowska, fot. Telewizja wPolsce.pl Aleksandra Jakubowska, fot. Telewizja wPolsce.pl

Pierwszy raz pasmo „Wieczór z…” Jakubowska prowadziła w środę wieczorem. - Zaproponowało mi to kierownictwo Telewizji wPolsce, na warunkach, które są chyba wymarzone dla kogoś, kto chce do zawodu dziennikarskiego wrócić i uczciwie go uprawiać, tzn. bez jakiejkolwiek cenzury, ograniczeń. Jest to program na żywo, mogę do niego zaprosić, kogo chcę, mówić, o czym chcę, nikt mi nic nie narzuca. Myślę, że jest to bardzo luksusowa sytuacja, o której wielu dziennikarzy nie tylko dzisiaj, ale i w przeszłości mogło tylko pomarzyć - stwierdziła na początku programu.

„Wieczór z…”  ramówce Telewizji wPolsce.pl pojawił się miesiąc temu, w różne dni jest prowadzony przez inne osoby, m.in. Michała Karnowskiego, Ryszarda Makowskiego i Piotra Barełkowskiego.

 

Jako dziennikarka Aleksandra Jakubowska pracowała od drugiej połowy lat 70. Zaczęła w „Sztandarze Młodych”, potem była związana z „Przyjaciółką”, a w latach 1987-1991 pracowała w Telewizji Polskiej (m.in. jako prowadząca „Dziennik Telewizyjny”, a potem „Wiadomości” - pożegnała się z widzami w połowie stycznia 1991 roku, po tym jak zmieniło się kierownictwo programu).

Po odejściu z TVP Jakubowska pracowała m.in. w „Kurierze Polskim” i Radiu Kolor.

Potem zaangażowała się w politykę. W latach 1995-1997 była rzecznikiem prasowym rządu Józefa Oleksego i rządu Włodzimierza Cimoszewicza, a w latach 1997-2005 - posłanką SLD. W latach 2001-2002 jako wiceminister kultury zajmowała się m.in. projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w związku czym była wiele razy przesłuchiwana przez komisję sejmową badającą tzw. aferę Rywina.

W procesie dotyczącym afery Rywina Jakubowska została w 2012 roku prawomocnie skazana na 8 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na dwuletni okres próby. Jakubowska została też skazana na grzywnę i 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz - nieprawomocnie - za korupcję przy ubezpieczeniu elektrowni w Opolu.

Michał Karnowski: zgadzamy się z Aleksandrą Jakubowską w fundamentalnych sprawach

Niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze krytycznie ocenili zaangażowanie Aleksandry Jakubowskiej do Telewizji wPolsce.pl właśnie z uwagi na wyroki ciążące na byłej posłance SLD.

- Pani Aleksandra „Trzy wyroki” Jakubowska znalazła swoje miejsce - stwierdził Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”. Na to Wojciech Wybranowski wytknął mu, że w „GW” przez wiele lat pracował Lesław Maleszka, także po tym jak w 2001 roku przyznał się, że w latach 70. donosił SB na swoich ówczesnych przyjaciół, m.in. Stanisława Pyjasa i Bronisława Wildsteina. „GW” z Maleszką rozstała się dopiero w 2008 roku, po premierze opisującego donosy Maleszki i okoliczności śmierci Pyjasa filmu dokumentalnego „Trzech kumpli”. - Panie Romanie, to, że afera Rywina wybuchła Wam w rękach i rozwaliła system, to Wasza wina, a nie pani Jakubowskiej. Źle adresujecie swój gniew - napisał do Imielskiego Jacek Karnowski z „Sieci”.

- Najpierw musiałby Urban założyć Twittera i trochę pozachwalać PiS. Pani Jakubowska jak i pani Ogórek to przeszły. To swoisty czyściec przed przyjęciem w poczet propagandzistek. Żeby się upewnić, że żadnego numeru nie wywiną - stwierdził Mikołaj Wójcik z „Faktu” na sugestię, że równie dobrze z Telewizją wPolsce.pl może współpracować Jerzy Urban.

- Hejterom Aleksandry Jakubowskiej odpowiadam: 1. to pasmo autorskie, pełna swoboda twórcy 2. W sprawach fundamentalnych (ochrona życia, Polska) jest zgoda. 3. Jesteśmy na dorobku, płacimy bardzo skromnie. 4. Nie zazdrośćcie świetnego transferu do wPolscepl, bo będą kolejne :-) - skomentował to Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych.

„Wieczór z…” to kolejny program, który pojawił się w ramówce Telewizji wPolsce.pl w br. Na początku stycznia zadebiutował „Mały biznes, wielka sprawa” (jego gospodarzami są Maciej Wośko, Edyta Hołdyńska i Marek Siudaj), dwa tygodnie temu - „Kolegium” prowadzone przez Wojciecha Biedronia oraz „Gwiazdy w Polsce” z Agnieszką Ponikiewską.

Telewizja wPolsce.pl jest nadawana od czerwca ub.r., ruszyła tylko w internecie, natomiast od jesieni jest dostępna w wybranych sieciach kablowych, a od końca grudnia - w Cyfrowym Polsacie.

Od startu stacji stopniowo rozbudowywano jej ramówkę. Oprócz codziennego pasma publicystycznego pojawiły się cotygodniowe programy „Bardzo ważna sprawa” Piotra Barełkowskiego, „Wieża bab” Doroty Łosiewicz, „Przegląd tygodnia Jacka i Michała Karnowskich”, „Proszę to wyjaśnić” Edyty Hołdyńskiej, „Bliska zagranica” Piotra Skwiecińskiego, „Między Matrixem a Krucyfiksem” Grzegorza Górnego, „Barykada” Aleksandra Majewskiego oraz „Klub Ronina” Józefa Orła.

Autor: tw

Wiecej informacji: Aleksandra Jakubowska, wPolsce.pl, Michał Karnowski

Komentarze (24) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia