WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Zarzuty prokuratorskie dla Franciszka J. za ataki słowne na ekipę „W tyle wizji” i Micała Rachonia

Gorący temat

Vectra po krytyce przeprasza za spot z gumowymi lalami i wycofuje go z emisji (wideo)

0

Ryszard Nowak donosi do prokuratury na Adama Michnika. „Porównanie Radia Maryja do sekty znieważyło o. Rydzyka”

2018-01-08 A A A KOMENTARZE: 12 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Ryszard Nowak zapowiedział, że kierowany przez niego Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży w prokuraturze doniesienie na wypowiedź redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika z czerwca ub.r. na temat Radia Maryja. Chodzi o słowa, że rozgłośnia „to jest po prostu mowa nienawiści, to jest kłamstwo, oszczerstwo, podłość” oraz porównanie jej do sekty.

Adam Michnik i o. Tadeusz Rydzyk Adam Michnik i o. Tadeusz Rydzyk

Zawiadomienie będzie dotyczyć słów wypowiedzianych przez Adama Michnika na początku czerwca ub.r. na spotkaniu w Gorzowie Wielkopolskim. Według relacji lokalnego wydania „Gazety Wyborczej” dziennikarz, opisując Radio Maryja wskazał na jego dwie warstwy, z których pierwsza jest związana z modlitwą i godna pochwały.

- Natomiast jest druga warstwa i to jest po prostu mowa nienawiści, to jest kłamstwo, oszczerstwo, podłość. Pod tym względem ojciec-dyrektor ma duszę jak step ukraiński - stwierdził Michnik. - Mentalność wyznawców Radia Maryja jest jak mentalność sekty, to jest Kościół w Kościele - dodał.

Według Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą ta wypowiedź stanowi znieważenie o. Tadeusza Rydzyka, założyciela i szefa Radia Maryja. Organizacja w komunikacie przypomniała, że zgodnie z art. 216 Kodeksu karnego za znieważenie za pomocą środków masowego komunikowania grozi grzywna albo do roku więzienia. Przytoczono też art. 256 Kodeksu karnego mówiący o karach m.in. za nawoływanie do nienawiści.

Ryszard Nowak zapowiedział, że doniesienie w tej sprawie zostanie w poniedziałek złożone w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Kiedy miesiąc temu Radio Maryja świętowało 26. rocznicę startu nadawania, na uroczystości obecnych było wielu przedstawicieli rządu, Kancelarii Prezydenta RP oraz Prawa i Sprawiedliwości. Odczytano okolicznościowe listy do o. Tadeusza Rydzyka skierowane m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudy, ówczesną premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Według badania Radio Track od września do listopada ub.r. Radio Maryja miało 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Autor: tw

Wiecej informacji: Adam Michnik, Radio Maryja, Tadeusz Rydzyk, prokuratura, Ryszard Nowak, Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą

Komentarze (12) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia