WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

mBank podwaja wpłaty na WOŚP, limitowana edycja kart

Gorący temat

Ogilvy&Mather łączy się z J. Walter Thomson Lemon Sky. Prezesem Agnieszka Wasilewska, odchodzi Beata Turlejska

0

26. finał WOŚP na trzech antenach Grupy TVN

2018-01-05 A A A KOMENTARZE: 17 FORUM DRUKUJ POLEĆ

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Relacje z charytatywnej akcji będzie można śledzić na antenach Grupy TVN, która już po raz drugi została głównym partnerem telewizyjnym tego wydarzenia.

Jerzy Owsiak, foto: TVN/Cezary Piwowarski Jerzy Owsiak, foto: TVN/Cezary Piwowarski

Transmisje z 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą transmitowane na trzech antenach tego nadawcy - TVN, TTV oraz TVN24.

Oficjalny start akcji rozpocznie się o godz. 8.30 w programie „Dzień dobry TVN” emitowanym na głównej antenie. TVN przez cały dzień będzie miał wejścia ze specjalnego studia o godz. 12.35, 13.50, 15.15 i 18.45. O godz. 19.45 stacja pokaże „Światełko do nieba”, oprócz tego na antenie będzie można zobaczyć kolejne wejścia - o 22.50 i 23.44.

W TTV wejścia będą o godz. 10.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.30 i 20.57. Również i ta stacja o 19.45 pokaże „Światełko do nieba”. Z kolei TVN24 będzie przez cały dzień informować jak przebiega zbiórka.

Transmisje mają być przeprowadzane z dziewięciu miast Polski: Sosnowca, Poznania, Zielonej Góry, Łodzi, Rzeszowa, Gdańska, Krakowa, Świebodzic i Olsztyna.

Specjalni wysłannicy oraz reporterzy TVN będą na bieżąco informować o przebiegu akcji koordynowanej przez lokalne sztaby. Najświeższe informacje będą przekazywać m.in. Maciej Wójcik, Mateusz Hładki, Katarzyna Jaroszyńska, Marcin Sawicki, Katarzyna Olubińska, Kinga Burzyńska, Bartosz Jędrzejak, Tomasz Kubat oraz Robert Stockinger.

Centrum finału WOŚP tradycyjnie będzie mieścić się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie powstanie orkiestrowe miasteczko ze sceną oraz studiem telewizyjnym. W finałowym koncercie zagrają m.in.: Proletaryat, Mesajah, Jelonek, Nocny Kochanek, Wilki, Coma, Kobranocka, Łąki Łan i Poparzeni Kawą Trzy. W 107 miejscowościach w Polsce oraz zagranicą odbędzie się również 12. edycja biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Zebrane pieniądze w tegorocznej akcji zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na ten cel TVN przekaże fundacji WOŚP czek o wartości 100 tys. zł. Z kolei serwis Player.pl przeznaczy na rzecz WOŚP cały zysk z reklam oraz sprzedaży z dnia 26. finału WOŚP.

Relacje z 25. finału WOŚP pokazywane na antenie TVN oglądało średnio 1,30 mln widzów, zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach w TVP2. Wydarzenie było transmitowane też w TVN24 - 401 tys. i na TTV - 214 tys. W dniu 25. finału fundacja Jerzego Owsiaka zebrała 62,42 mln zł, a pełna kwota zbiórki wyniosła ponad 105 mln zł - najwięcej spośród dotychczasowych edycji charytatywnej akcji.

Po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 3 stycznia 1993 roku.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, WOŚP, WOŚP w TVN, Jerzy Owsiak

Komentarze (17) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia