WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

„Śniadanie w Polsat News” zastąpi „Śniadanie w Radiu ZET”. Emisja od 14 stycznia

2,8 mln widzów Gali Mistrzów Sportu w Polsacie i Polsacie Sport

2018-01-09 A A A KOMENTARZE: 2 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Transmitowaną przez Polsat i Polsacie Sport w zeszłą sobotę Galę Mistrzów Sportu oglądało średnio 2,83 mln widzów. W porównaniu do transmitowanej rok temu w TVP1 widowisko zyskało widzów, ale spadł jego udział w rynku.

Od lewej: Ewa Bilan-Stoch i Marcelina Hula, fot. instagram.com/cysia.hula Od lewej: Ewa Bilan-Stoch i Marcelina Hula, fot. instagram.com/cysia.hula

W sobotę, 6 stycznia 2018 roku odbyła się Gala Mistrzów Sportu, w której ogłoszono laureatów 83. Plebiscytu na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2017 roku. Wydarzenie było relacjonowane w Polsacie i Polsacie Sport. Przez poprzednie 15 lat plebiscyt razem z „Przeglądem Sportowym” (Ringier Axel Springer Polska) organizowała Telewizja Polska.

Średnia widownia tej transmisji (pokazywanej między godz. 20.00, a 22.24) wyniosła 2,83 mln widzów. Przełożyło się to na 12,14 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 17,36 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl.

Oglądalność Gali Mistrzów Sportu (tabela)

Dla porównania rok temu relacjonowaną w TVP1 Galę Mistrzów Sportu śledziło średnio 2,66 mln widzów, co dało stacji odpowiednio 17,40 proc. i 11,10 proc. udziału. Oznacza to tegoroczna edycja wydarzenia w grupie 4+ zyskała 170 tys. widzów, ale zanotowała wyraźny spadek udziału w rynku (z kolei w grupie komercyjnej udział znacząco wzrósł). Należy jednak pamiętać, że w tym roku Gala Mistrzów Sportu odbywała się w dzień świąteczny, w którym naturalnie więcej osób niż zwykle ogląda telewizję.

Jak już informowaliśmy, w głosowaniu czytelników „Przeglądu Sportowego” i widzów Telewizji Polsat tytuł Sportowca Roku zdobył Kamil Stoch, a na podium plebiscytu znaleźli się też Robert Lewandowski i Anita Włodarczyk. Nadawca w trakcie transmisji wydarzenia zaliczył zabawną wpadkę - pomylił żonę Kamila Stocha z żoną Stefana Huli.

Wydarzenie poprowadzili dziennikarze Polsatu Sport: Paulina Chylewska i Jerzy Mielewski oraz Karolina Szostak i Bożydar Iwanow.

Podczas Gali Mistrzów Sportu na scenie wystąpili m.in.: Maciej Maleńczuk i Natalia Szroeder.

Pierwszy raz Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski został zorganizowany w 1926 roku z inicjatywy Kazimierza Wierzyńskiego, ówczesnego redaktora naczelnego „Przeglądu Sportowego”. Konkurs nie odbywał się jedynie w latach 1939-1947.

Udział Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 10,91 proc.

Autor: Michał Kurdupski

Wiecej informacji: Gala Mistrzów Sportu, Przegląd Sportowy, Polsat, Polsat Sport

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia